Historie firmy

 • 2020

  Nová webová prezentace a eshop pro náhradní díly

  Držíme se na špici prodeje náhradních dílů v tuzemsku a snažíme se nejen držet krok s konkurencí, ale i udávat směr dalšího vývoje prodeje ND u nás.

 • 2016

  Zahájen prodej vína a piva v naší Vino-pivotéce

  Otevřena prodejna v areálu fy. Skarab a zprovozněn eshop www.vino-pivoteka.cz.

  Přiblížili jsme našim zákazníkům nové a netradiční druhy vína a piva v zemi, kde oba nápoje mají bohatou tradici

 • 2015

  Získali jsme obchodní značku Motokov

  Navazujeme na bývalé tradice, a to jak v impotru kvalitních značkových náhradních dílů a jejich prodeji na tuzemském trhu, tak ve výrobě, prodeji a exportu ND zejména pro vozy Tatra, ale i pro ostatní tuzemské nákladní vozidla.

 • 2015

  Rozšířili jsme provoz výroby a servisu hadic

  Zřídili jsme pro větší přístupnost novou prodejnu těsně navazující na provoz výroby, kde si naši zákazníci mohou nechat opravit stávající hadice pro hydraulické a vzduchové, ale například i klimatizační systémy a nebo pokud je to možné, zakoupit buď hotovou hadici z naší nabídky nebo nechat zakázkově vyrobit přesný nový kus. A to vše v možství od jednoho kusu, do velkoobchodní sériové výroby.

 • 2014

  Skarab Armyshop

  V důsledku poptávky jsme otevřeli ve vlastních prostorech prodejnu pro všechny dobrodruhy a cestovatele - Armyshop.

 • 2013

  Otevření restaurace U Čápa

  Administrativní budovou areálu Lonky Přibor je bývalá Reiserova vila z počátku 20. stol. Její zchátralé sklepní prostory jsme zrekonstruovali a otevřeli zde stylovou restauraci U Čápa (pojmenovanou s přihlédnutím na tradiční hnízdění Čápa bílého na komíně vily) s kuchyní a současně rautovou restaurací v přízení.

 • 2012

  Otevření myčky nákladních i osobních automobilů

  Při rekonstrukci starých hal bývalé Lonky jsme počítali s myčkou nákladních i osobních vozů, kterou jsme v tomto roce vybavili potřebnou technologií a slavnostně otevřeli.

 • 2012

  Certifikace ověřování tachografů

  Získali jsme certifikát Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví na provádění cejchování a ověřování tachografů nákladních motorových vozidel.

 • 2011

  Dokončení rekonstrukce haly nákladního servisu a pneuservisu

  V rekonstruovaných prostorech jsme otevřeli halu nákladních servisu a pneuáservisu s moderním vybavením a možností středních oprav i nejtěžších nákladních automobilů tuzemské i zahraniční výroby. Datem 31.12.2011 jsme oficiálně ukončili poslední etapu rekonstrukce spolufinancované z fondů EU.

 • 2010

  První NC obráběcí centrum SKT250Y

  Intenzivně pracujeme na rozšíření výrobního programu, v závěru roku zprovozňujeme první NC obráběcí centrum SKT250Y.

 • 2010

  Nová verze e-shopu

  1. února jsme spustili novou verzi eshopu již definitivně propojenou s našim informačním systémem.

 • 2009

  Přechod na informační systém FiS

  Na začátku roku 2009 jsme zahájili činnosti spojené s přechodem na nový informační systém FiS, který se nám pak povedlo v listopadu spustit. Tímto systém jsme s úpravami na míru pro nás dokázali zrychlit prodejní a skladové procesy a zkvalitnit přenos informací všem pracovníkům v rozvíjející se firmě. V tomto roce jsme zahájili kovovýrobu a prvním našim výrobkem byly vlnovce pérování Tatra.

 • 2008

  Modernizace e-shopu s náhradními díly

  Vytvoření nové revoluční prezentace firmy na internetu a práce na rozvíjení internetového prodeje.

 • 2008

  Růst společnosti a druhé stěhování

  V letech 2006 2008 prošla firma výrazným rozvojem, spojeným se změnou organizační struktury a růstem počtu zaměstnanců. Díky příznivému ekonomickému vývoji a celkovému růstu firmy jsme se v roce 2008 rozhodli k přestěhování do nových, větších prostorů areálu bývalé továrny na ponožky Lonka Příbor, kde nyní disponujeme asi 7500 m2 skladových prostor.

  Zahájili jsme rekonstrukci celého areálu s přihlédnutím na požadavky prodejních ploch a zachránění nejvíce zdevastovaných prostor. V návaznosti na tuto přestavbu jsme podnikli kroky pro získání dotací z OPPI tak, abychom mohli rozšířit našee působení jak ve výrobních, tak v servisních činnostech. První etapu projektu rekonstrukce jsme zahájili přesně 20.6.2008

  Otevřeli jsme první samoobsluhu s náhradními díly pro nákladní vozy. V novém areálu jsme pronájmem volných prostor umožnili fungování několika dalším společnostem.

  Ještě v tomto roce jsme otevřeli servis a pneuservis pro osobní vozidla.

 • 2004

  Certifikát kvality ISO 9001:2000

  V roce 2004 jsme úspěšně obdrželi certifikát kvality ISO 9001:2000, který pravidelně obhajujeme.

 • 2004

  Rozšíření sortimentu a on-line prodej

  Od roku 2004 se začínáme zaměřovat i na prodej náhradních dílů na nákladní vozy ostatních českých a evropských značek, jako jsou AVIA, LIAZ, KAROSA, MAN, DAF, IVECO, RENAULT, SCANIA, BPW a PANAV.

  V tomto období jsme se začali více prezentovat i ve virtuálním světě, kdy jsme na našich internetových stránkách začali prozovat e-shop s kompletním sortimentem náhradních dílů, což je asi 30 000 položek.

 • 2000

  Stěhování firmy do Příbora

  V roce 2000 došlo k přesunu společnosti z Kateřinic do bývalého areálu Tatra Příbor a k navýšení zásob náhradních dílů na vozy Tatra, čímž jsme se stali největším skladem dílů na vozy Tatra v České republice. Začali jsem se zabývat i výrobou dílů, servisem a kompletací opravárenských sad. Vyrábíme vysokotlaké i nízkotlaké hadice pro hydraulické a vzduchové rozvody nákladních automobilů a pracovních strojů.

 • 1999

  Transformace na Skarab s.r.o.

  Postupným vývojem a celkovým růstem zásob i tržeb se firma transformovala do společnosti Skarab s.r.o., která. byla založena na základě společenské smlouvy uzavřené 16. prosince 1999 a vznikla 16. května 2000, zápisem do Obchodního rejstříku vedeného Krajským obchodním soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 22394.

  Statutární orgán společnosti tvoří tři společníci, přičemž každý společník zastupuje společnost samostatně. Základní jmění společnosti je tvořeno vklady tří společníků.

 • 1994

  Vznik firmy

  Firma Skarab vznikla v roce 1994 jako fyzická osoba se sídlem v Kateřinicích u Příbora, s cílem nabízet náhradní díly na nákladní vozy. Hlavní činností společnosti Skarab je již od počátku nákup a prodej náhradních dílů na nákladní vozy Tatra. Firma se postupem času změnila z malé regionální firmy ve společnost, která své zákazníky po celé České republice, ale i v zahraničí a to po celém světě.

  Prioritou společnosti je co nejrychlejší plnění požadavků zákazníků. Zboží dodáváme buď přímým prodejem v našem centrálním skladu nebo vlastní rozvozovou službou, díky které jsme schopni pravidelně zásobovat zákazníky z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.